Damla Sulama Sistemlerinin Faydaları

    Damla sulama sistemleri otomatikleştirilebildiğinden uygulanan su miktarı kontrol edilebilmekte, bitkiye ihtiyaç duyduğu oranda su verilebilmektedir. Böylece mahsulün yetişmesi için çok elverişli bir ortam sağlanmakta ve daha fazla verim elde edilmektedir.

    Sadece bitki kökünün yetiştiği toprak bölgesi sulanmaktadır. Bu nedenle, damla sulama sistemi ile sulanan toprağın oranı, diğer sistemler ile sulanan toprağın oranının yaklaşık %30’ u kadar azdır.

    Bitkinin gelişme ve olgunlaşma dönemi hızlı ve düzenlidir.

    Zirai ilaç ve gübre kullanımından, işçilikten tasarruf sağlar.

    Sistem düşük basınçlarda çalıştığından enerji giderleri en aza indirilir.

    Engebeli arazilerde ve rüzgarlı havalarda kolay sulama imkanı sağlar.

    İstenmeyen otların gelişimini önler. Damla sulama kabul görmüş diğer sulama sistemlerinin yerine konacak bir sistem olmayıp sulama yapmanın sadece diğer bir yoludur. Sistem; su kalitesinin iyi, arazinin dalgalı, engebeli, işçiliğin pahalı ve sıkça sulama gerektiren değerli ürünlerin yetiştirildiği bölgelerde kullanılması çok daha uygundur.

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

mbt skor nike sverige louboutin skor hollister sverige polo ralph lauren skjorta woolrich jacka dam canada goose jacka woolrich jacka parajumpers rea ray ban rea canada goose rea michael kors rea nike free run dam new balance skor moncler jacka nike shox barbour jacka uggs rea